STPMO


 

Nadal ponad 40 procent Polaków jest zadowolona ze stanu i jakości państwa w jakim żyje. W ten sposób wspiera nasilający się populizm, demagogię, oportunizm i inne narodowe przywary. Jeśli by zatem zgodzić się z rządzącymi Polską populistami – to dlaczego na przykład we współczesnej Polsce w trakcie pierwszych trzech kwartałów 2019 roku liczba niewypłacalności firm osiągnęła rekordowo wysoki poziom – co wynika z danych zebranych przez firmę ubezpieczeniową Euler Hermes. W tym czasie w oficjalnych źródłach sądowych opublikowana informacje na temat 757 przypadków niewypłacalności, co oznacza wzrost o 55 rok do roku. Negatywny trend jest widoczny praktycznie we wszystkich sektorach. Analitycy Euler Hermes zwracają uwagę na to, że liczba niewypłacalności polskich form zwiększa się już od 4 lat, negatywny trend ma charakter stały.


Inny szczegół to podzielona płatność, która miała być korzystna dla firm i państwa. A jak jest – a jest tak, że podzielona płatność pogarsza płynność co szóstego przedsiębiorstwa. Jedna szósta (16.9%) przedsiębiorstw uważa, że mechanizm podzielonej płatności tzw. split payment ma na nie negatywny wpływ – jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BIG InfMonitor. W przypadku przeszło 42% mikro, małych i średnich firm dostawcy zaczęli przelewać kwotę podatku VAT na odrębny rachunek. Obecnie mechanizm ten stosowany jest stosunkowo najczęściej w handlu i transporcie . Dlatego w tych branżach najwięcej przedsiębiorców narzeka na negatywny wpływ rozwiązania na płynności finansową.


I tak można dalej wyliczać , czy podawać inne przykłady, argumentować… tylko może po co - jak 40 % procent i tak wie swoje i podtrzymuje zbudowaną przez polityków i międzynarodowych jak i krajowych specjalistów od marketingu politycznego mitologię – jest dobrze i będzie lepiej…… aż do następnych wyborów.